Umění naslouchat sobě i svým dětem

8 týdenní online skupinový kurz bude spuštěn znovu na podzim 2021

Krok za krokem budete pracovat na tom, abyste poznala více sama sebe, snadno se napojila na dítě a podpořila ho při řešení náročných situacích

  • Získáte pro sebe více času tím, že nasměřujete pozornost do přítomného okamžiku

  • Naučíte se naslouchat svým potřebám

  • Snadněji si dosytíte své zdroje

  • Nepřijatelné chování dítěte budete řešit efektivně a bez následného vzdoru

  • Naučíte se „jen být“ pro své dítě v emočně náročných situacích

  • Osvojíte si terapeutickou metodu aktivní naslouchání, které zklidňuje emoce a pomáhá dostat se k jádru problému

  • Zároveň si lehce poradíte s přípravou na situace, ze kterých má dítě strach, obavy, odpor (vyšetření u lékaře, návštěva, pobyt bez rodičů..)

  • Procvičování v bezpečném prostředí malé skupiny

KURZ PRÁVĚ PROBÍHÁ, CHCETE SE ZÚČASTNIT DALŠÍHO BĚHU?

V kurzu se zaměříme především na procvičování!

Na jaká témata se můžete těšit?

Láska bez podmínek

Uděláme přerámování  z „jak můžu přinutit dítě udělat, co chci“ na „co mé dítě potřebuje a jak mu mohu pomoci“. Dále se dozvíte, jaké pochvaly jsou efektivní nebo destruknitvní a proč nejsou funční tresty.

Pozorování 

 Už možná znáte. Je to základní stavební kámen empatické komunikace.  Máte ho opravdu zažité? Skutečně používáte popisný jazyk místo nálepek? Pokud ne, tak tady spolu začneme trénovat a dozvíte se, proč mají nálepky na děti tak negativní dopad.

Sebevyjádření

Je efektivní způsob vyjádření toho co se děje, jak se cítím a jaký to má na mě dopad. Je vhodný pro vymezení nebo udržení hranic, když vaše dítě dělá něco, co vám způsobuje potíže, co je pro vás nepřijatelné.  

Pomáhající dovednosti

Silné emoční výbuchy někdy potřebují především ticho. Naučíme se držet jazyk za zuby a nabídnout svojí podporu tělem a gesty.

Naslouchání

Je jednou z nejdůležitějších dovedností 21. století. Pomáhá zklidnit silné emoce, urovnat si myšlenky a nalézt skutečný problém. Začneme naslouchat samy sobě.

Naslouchání

Přestanete poslouchat a začnete naslouchat a to nejenom svým dětem. Tato dovednost má velký přesah a funguje oboustranně. Naslouchejte a bude vám nasloucháno.

V průběhu celého kurzu si budete  osvojovat dovednost, která vás od minulosti a budoucnosti vrátí do přítomného okamžiku

Všímavost

Budete umět empaticky, efektivně a s respektem rešit tyto a mnoho dalších situací.

Dítě nechce splnit to, na čem jste se domluvili. Nedodržuje stanovená pravidla. Seberete mu jeho výsadu a tím odepřete svojí lásku nebo najdete jiný způsob? 

Sourozenecké konflikty. Nedorozumění. Nepochopení. 

Potřebujete klid na práci a dítě vám skáče po hlavě. Jdete na návštěvu a dítě se chová nepřijatelně. Mluvíte s ním vlídně, empaticky, ale stejně to nefunguje?

Díte pláče jako želva a vy nevíte proč. Na otázky neodpovídá. Je vylekané, až se zalyká.  Má takový strach, že je úplně stuhlé. Prožívá silný vztek. 

Máte v hlavě zmatek, jste roztěkaná a nevíte co dřív. Jste uvězněná v zajetých kolejích a nevíte, jak vystoupit. Čeká vás náročné rozhodnutí. Máte problém s partnerem, rodiči. Řešení naleznete uvnitř sebe.

Vaše dítě čeká náročná prohlídka u lékaře, ze které má strach. Nechce jít do školky.  Zažilo zklamání a je uvězněné v emoci. Nemůže se rozhodnout. Přišlo o oblíbenou hračku, zvířátko, kamaráda. Kvůli nečemu se trápí.

Jen čtení a poslouchání nepomáhá. Dovednosti je potřeba trénovat jako svaly.

Jak bude kurz probíhat?

Materiály ke kurzu (videa, pdf) budou v členské sekci na webu. Mojí podporu budete mít v uzavřené fb skupině. Vždy v pátek zveřejním 1-2 videa na určité téma. Vy budete mít víkend na seznámení se s teorií. Každé úterý se naše skupina max.10 lidí sejde přes zoom, kde bude prostor na řízené procvičování technik z videí. Společně nebo ve dvojicích, trojicích v samostatných místnostech.

Bonusy ke kurzu

Kurz obsahuje 

Kurzem vás provede

Emocni vybuchy

Radka Schillerová

Pojďme společně objevit tajemství dalších alternativ v empatickém a respektujícím přístupu. Jsem lektorka komunikačních dovedností „bez poražených“. Jsem máma 7letého syna a 4leté dcery.

Mými kurzy prošly již stovky rodičů a desítky pedagogů. Pořádám přednášky, workshopy, online konzultace, vedu podpůrné skupiny a jsem spoluautorkou knihy pro rodiče, kteří čekají druhé miminko, a jejich prvorozené dítě: Pája a bleší cirkus.

Emocím a komunikaci jsem se začala věnovat v době, kdy se u mého dítěte objevily tzv.afektivní stavy. Při prožívání silných negativních emocí začínal omdlévat. Naštěstí jsem našla způsob, jak s ním mluvit jinak. Drobné změny v mém vyjadřování, znamenaly velkou úlevu v jeho emočním prožívání.

Bonusy pro vás připravily

KURZ NA VLNÁCH DĚTSKÝCH EMOCÍ

Radka Schillerová – lektorka komunikačních dovedností Výchova a škola bez poražených, zakladatelka Spokojeného rodičovství.

Roční přístup ke všem videím a pdf online kurzu

1.lekce: Za všechno může mozek, Emoční inteligence, Šestý smysl rodiče 2.lekce : Jak předcházet vzteku, realistická očekávání, Nastavení hranic 3.lekce: Dva druhy vzteku, Jak reagovat na vztek, Jak na vztek krok po kroku 4.lekce: Spokojený rodič a hněv, Nevhodné a vhodne reakce              Bonusová videa: Sourozenecké hádky, Společné nastavení hranic www.spokojenerodicovstvi.cz

VIZUALIZACE

Jana Jánová – Rebelská koučka a mentorka podnikavých žen, které chtějí dělat to, co je baví a chtějí se živit tím, co jim dává smysl. Vydává podcast Srdeční záležitosti o podnikání srdcem a provází ženy nejen podnikáním, ale také vizualizacemi, ve kterých hledají a nacházejí svou autenticitu. Má aktivní podnikatelskou a seberozvojovou  fb skupinu Srdeční záležitosti J+J a najdete ji na www.janajanova.cz.

DECHOVÉ CVIČENÍ

Michaela Ehrenbergerová – je lektorka, koučka a mentorka. Celý svůj profesní život se věnuje psychologii, pedagogice a vzdělávání dětí a dospělých. Začínala přednášením o emoční inteligenci, výchově dětí a Montessori pedagogice, v dnešní době se specializuje nejvíce na oblast osobnostního rozvoje, sebepoznání, práci se stresem a relaxaci. 

Velmi jí baví chápat a vnímat situace v širších souvislostech, ve svých workshopech propojuje poznatky z neurovědy o fungování mozku, pracuje zejména s přelaďováním do hladiny Alfa a využívá možnosti expresivních terapií – pohyb, hudbu, arteterapii a další.
www.mindway.me, www.facebook.com/mindway.me
 

ROZPROUDĚNÍ ENERGIE

Tereza Hodačová– jóga jí přináší fyzickou a psychickou úlevu a rozhodla se svou vášen přetvořit ve smysluplné povolání, díky kterému může její úžasně terapeutický potenciál sdílet s ostatními ženami, které přirozeně v mateřství ztrácejí pevnou půdu pod nohama.  Před porodem syna se věnovala studiu sebe sama pod vedením Suganhdo Israeli (OSHOva žákyně). www.mompoweryoga.com

KOMUNIKACE S PARŤÁKEM ZA HRANICÍ SLOV # SLOVO

Ing. Michaela Drábková, Ph. D. (Pes Parťák) provází člověka k porozumění sobě i komunikaci s parťákem v hlubším porozumění, až za hranice slov. Přeje si pro vás příjemný a šťastný vztah založený na vzájemném porozumění a lehkosti v soužití. Boj, nedorozumění, konflikty a hádky pomůže směnit za pohodový každodenní život. Naše okolí (dítě, pes, partner) je nám učitelem a zdrojem informací, kterými nám pomáhá odhalit možnosti pro zlepšení. Společně posilujeme umění zklidnění, získání jistoty, zlepšujeme vědomí vaší jedinečnosti. Omezujeme vaši reaktivitu. Nalézáme právě pro vás nejvhodnější způsob zvládnutí různých situací a uvědomění si svých emocí i myšlenek. Vše, co do vašich soužití nepatří, je možné omezit či odstranit. Společně posílíme vaše klidnější bytí a pohádkovější vztahy s okolím. www.pespartak.cz

© Spokojené rodičovství – Radka Schillerová – Zásady ochrany osobních údajů