Zažíváte denně s dětmi emočně náročné situace? Nevíte, jak je uchopit? Řešíte spoustu otázek? 

Co se mu zase nelíbí?

Proč se neustále vzteká?

To se nemůže aspoň trochu kontrolovat?

Kvůli takové hlouposti je zase scéna?

Proč zrovna já, co jsem udělala špatně?

Kdy tohle skončí?

Jak mám takové situace řešit?

Naskočte do kurzu, který vás s dětmi více sblíží!

Vaše dítě se vzteká ráno při oblékání, odchodu do školky, u jídla, při odchodu z hřiště, na návštěvě, u babičky s dědou, v obchodě, před koupáním, před spaním…

Nelíbí se mu, když nedostane co chce, nesplníte jeho přání, něco se mu nepovede, nejde mu něco udělat, něco mu zakážete, nechcete mu půjčít svojí věc…

A vy jste z toho vyčerpaná, unavená, otrávená, naštvaná, vzteklá, bezmocná, frustrovaná, lítostivá…

Chce se vám křičet, brečet, máte výčitky, myslíte si, že jste špatná máma, litujete svých reakcí…

PO KURZU SE BUDETE CÍTIT SPOKOJENĚJŠÍ, ŠŤASTNĚJŠÍ, VYROVNANĚJŠÍ, KLIDNĚJŠÍ, JISTĚJŠÍ!

Pojďme se společně podívat pod pokličku dětského světa. 

Zjistíte, že někdy stačí opravdu málo a celá situace se může odehrát  úplně JINAK.

Boj nebo ustupování nahradí přijetí, pochopení, respekt, autenticita.

CO SE V KURZU NAUČÍTE?

Krok za krokem budete pracovat na tom, abyste byla schopná zvládat emoce vašeho dítěte (1-5 let):

  • Dozvíte se, jak funguje dětský mozek a jaká má omezení ve srovnání s tím naším.
  • Naleznete odpovědi na otázky: „Dělá moje dítě tyhle scény schválně? Manipuluje se mnou? Je schopné se zklidnit samo nebo potřebuje mou pomoc?“.
  • Budete více rozumět tomu, co nám emoce sdělují a proč má v našem životě místo i hněv nebo smutek.
  • Naučíte se rozpoznávat a adekvátně reagovat na dva druhy vzteku.
  • Osvojíte si efektivní komunikační nástroje, díky kterým budete schopná emočně náročným situacím předcházet.
  • Začnete ve výchově používat hravost.
  • Naučíte se dětské emoční bouře zvládat s přijetím a pochopením.
  • Vyzkoušíte si několik zklidňujících technik i pro sebe.
  • Objevíte kouzlo nejdůležitější KOMUNIKAČNÍ dovednost 21. století – aktivního naslouchání a začnete jí používat.

Jak bude kurz probíhat?

V členské sekci na webu budete mít ihned zpřístupněná všechna videa, která jsou rozdělená po týdnech. Je jen na vás, jakým tempem budete videa procházet, nicméně doporučuji se informacemi nezahltit. Základy stavím na teorii, kterou podporuji příklady z praxe a akčními úkoly.  Ty si účastnice minulého běhu obzvláště oblíbily. Nečekejte žádné zbytečné omáčky. Mám ráda jasné, srozumitelné a strukturované informace. 

Další podporu a motivační aktivity můžete najít ve facebookové skupině Spokojené rodičovství – komunikace a emce

Největším přínosem celého kurzu je postupné zavádění nových technik a nástrojů do běžného života. Práce se sebou a svým nastavením.  Pracovat budete především na sobě :o)!

4 týdny obsahu

Spokojený
rodič a jeho hněv

I když se nám to často nelíbí, hněv je součástí našeho života. Cílem rodiče není se mu vyhýbat nebo ho potlačovat, nýbrž přijímat. Co nám hněv říká, proč ho potřebujeme, jak nám pomáhá? Přiblížím vám proces jeho vzniku, co ho ovlivňuje a jak ho kultivovaně ventilovat. Naučíte se několik zklidňujících technik.  Přestanete na sebe být příliš tvrdá a za každý další křik a hněv se bičovat. I spokojený rodič občas svoje emoce neukočíruje, protože chyby k životu patří. Mnoho se z nich naučíme a posunou nás dál.

Za všechno může mozek

Je rozdíl mezi vnímání emocí u rodiče a dítěte? Jaké mají k dispozici zklidňující mechanismy? Jak nám a našim dětem může pomoci rozvíjení emoční inteligence? Podíváme se na základní členění mozku a jeho funkce. Dozvíte se proč se dítě není schopné zklidnit samo. Kdy začne částečně emoce chápat a ovládat. Co pro něj znamená přetížení nervové soustavy a jak se projevuje. Řekneme si, jak proaktivně zvládat náročné emoční chvíle.

Spokojené dítě a jeho vztek

Zaměříme se na naše slova a způsob komunikace směrem k dítěti. Seznámím vás s několika komunikačními formulacemi, které eliminují zbytečná nedorozumění. Vyjasníte si svá očekávání od dítěte a jeho reálné dovednosti v návaznosti na věku. Řekneme si, jak klidně a empaticky nastavit hranice. Naučíte se rozpoznat dva druhy vzteku a reagovat na ně empaticky, avšak ne na úkor svých potřeb a překračování hranic. Ukážu vám krok za krokem, jak dítě vztekem provést ve chvíli, kdy jste v emoční kondici.  

Naslouchání
spojuje

Aktivní naslouchání je terapeutická dovednost, která zklidňuje od zaplavení emocí a nalézá řešení problému. Může se ji naučit i rodič a pomáhat tak svým dětem v situacích, kdy se cítí frustrované, bezradné, rozrušené. V takových chvílích totiž rodiče dávají z dobré vůle rady a různá řešení, začnou dítěti dávat vysvětlení. Jdou na to prostřednictvím zapojení logické části mozku. Takovéto situace je však mnohem efektivnější řešit zapojením nejprve emoční části mozku a následně přizvat logiku. Což u naslouchání nastává.

3 BONUSOVÁ VIDEA

Na vlnach detskych emoci
Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.
>

Veronika Vykusová

Průvodkyně žen a průvodkyně plodností

Michaela Ehrenbergerová

Lektorka expresivních terapií a integrativní koučka https://mindway.me/

Vendula Kosňovská

Kouč emocí a osobního růstu https://www.jidlojakopalivo.cz/

Co o kurzu říkají maminky?

Klára Petrák

Kurz mi doslova přivál něžný vítr do plachet a přinesl mi tolik potřebné informace, energie a odvahy k tomu, abych se mohla stát láskyplnější a chápavější maminkou. Rodičovství je pro mne téměř každým dnem zkouška odvahy a také spousty napjatých chvilek, které byly často způsobeny mým nesprávným pochopením potřeb dětí. Díky kurzu jsem získala mnoho cenných informací ohledně fungování dětského mozku a troufnu si říct, že byl pro mne kurz transformačním. Zaměřili jsme se v něm nejen na dětský mozek, ale i na své potřeby, nastavení hranic a správné komunikační techniky. A i když jsem ještě na začátku cesty, už teď se v hodně situacích cítím lépe. Jsem schopná je řešit s větším klidem a hlavně ke spokojenosti nás všech. Za to jsem opravdu vděčná.

Zuzana Vasková

Kurz mi pomohl se na vztek dětí a svůj vlastní dívat jinak. Pochopit, co se při něm často děje a proč. Kromě nových informací, návodů a tipů, které byly opravdu užitečné, mi pomohl kurz i v tom, že jsem se najednou necítila ve svém trápení sama. Vědomí, že jak Radka, tak ostatní maminky z kurzu řeší stejné a obdobné problémy mi dodalo většího klidu a sebevědomí. No a nakonec Radka je skvělá prezentátorka, mluví moc příjemně, srozumitelně a strukturovaně, a její odpovědi na otázky byly vždy konkrétní a k věci a také konzistentní – všechno to do sebe hezky zapadalo. Těšilo mne se na videa dívat.

Karolína Růžičková

Než jsem se do kurzu přihlásila, měla jsem přečtených spoustu knih a dětech, ale nikde jsem nenašla komplexní informace o dětském vzteku a zároveň praktické tipy ze života. A to vše díky kurzu nyní vím. Zjistila jsem, jak je důležité nenechat dítě s emocemi samotné a být tu pro něj. Každé video mi dalo spoustu AHA momentů, díky kterým jsem se naučila pracovat sama se sebou a s dětskými emocemi.

Jana Urbancová

Kurz mi přinesl nový náhled na práci s emocemi, a to nejen dětí, ale i mých vlastních. S narozením miminka se může oblast emocí hodně rozhýbat a v tomto kurzu se můžeme dozvědět, co s tím. A hlavně jak jinak to udělat a nejet podle starých programů, když nás samotné v dětství mohlo zraňovat, jak k nám rodiče přistupovali. V kurzu je dostatek teorie a zároveň i možnost probrat osobní konkrétní příklady a situace že života. A navíc je vše pod „dohledem“ vlídné, laskavé průvodkyně 🙂.

Kateřina Diblíková

tento kurz naprosto potřebuje projít každá máma naší generace. chceme to dělat jinak, ale je to něco úplně nového, protože naše vlastní emoce nemáme zvládnuté. kolikrát jsem si říkala, že děti by měly přicházet s manuálem: tak tohle je on! Díky kurzu jsem pochopila, proč se dítě chová tak, jak se chová a co mohu udělat proto, abychom na vzteku společně mohly vyrůst

Silvie Dražilová

Kurz je velmi praktický a účastník se v něm dozví opravdu mnoho informací, které mu s emocemi reálně pomůžou. Nejde jen o spoustu teoretických informací (které se ale opravdu hodí a v běžném životě je fakt využijete!), ale i o praktická cvičení, která pochopení tématu posunou ještě mnohem dál. Radky projev je navíc uklidňující, příjemný a laskavý, takže se budete těšit na každý další týden 🙂

Monika Stolejdová

Kurz vnímám jako začátek cesty k hezkým vztahům,k pochopení a respektování pocitů dětí,manžela i sebe sama a k zvládání negativních pocitů a reakcí..Díky kurzu se mi podařilo pochopit,že od dítěte nemohu očekávat dokonalé zvládání emocí,když jeho mozek k tomu ještě nedozrál.Taky to,že když dětem pomohu naučit se ovládat svůj hněv,bude to pro jejich budoucí život a vztahy jedna z nejdůležitějších dovedností.Líbili se mi doprovodné úkoly,díky kterým jsem si začala citlivěji všímat a zpracovávat pocity dětí,manžela i vlastní.

Jana Eflerová

Radka umí podat kompletní přehled nejen o dětských emocích, jak je pochopit a jak na ně reagovat, ale provedla nás našimi emocemi, ukázala nám, jak je vnímat a pracovat s nimi. Dodalo mi to rodičovské sebevědomí. Jeden z nejlepších kurzů, kterými jsem prošla, a že jich není málo.

Provedu vás po cestě spokojeného rodičovství

Emocni vybuchy

Emocím a komunikaci jsem se začala věnovat v době, kdy se u mého dítěte objevily tzv.afektivní stavy. Při prožívání silných negativních emocí začínal omdlévat. Naštěstí jsem našla způsob, jak s ním mluvit jinak. Drobné změny v mém vyjadřování, znamenaly velkou úlevu v jeho emočním prožívání.

Pojďme společně objevit tajemství dětského mozku, významu emocí a síly slov, které vám pomohu pochopit dětský vztek a stát se spokojenou mámou.

Mými kurzy prošly již stovky rodičů a desítky pedagogů. Pořádám přednášky, workshopy, online konzultace, vedu podpůrné skupiny a jsem spoluautorkou knihy pro rodiče, kteří čekají druhé miminko, a jejich prvorozené dítě: Pája a bleší cirkus.

 

Jsem mámou dvou dětí (8 a 5 let), zakladatelkou projektu Spokojené rodičovství, lektorkou kurzů Na vlnách dětských emocí, Umění naslouchat, Škola bez poražených. Teším se na vás v kurzu.

© Spokojené rodičovství – Radka Schillerová – Zásady ochrany osobních údajů