Tereza Bicanová

Lektorka kurzů o výživě a vaření

Jmenuji se Tereza a miluji snadné a jednoduché vaření. Již od osmi let jsem ráda pekla. Začala jsem sbírat kuchařky. Zkoušení nových a nových receptů mi zůstalo dodnes.
 
Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Pod vedením Martina Jelínka jsem úspěšně absolvovala půlroční kurz Poradce pro výživu a suplementaci a kurz Výživa pro děti. Dále se vzdělávám v Akademii léčivé výživy a na vysoce odborných přednáškách realizovaných skupinou Vitamíny s příběhem a Školou Síla pro život. Účastním se setkávání celiaků.
 
Během svého působení na ZŠ Ing. Miroslava Plesingera – Božina Neratovice jsem se jako školní koordinátorka celorepublikového programu podílela na získání certifikátu Skutečně zdravá škola.
 
Spolupracuji  s mateřským centrem Brandýský Matýsek, kde jsem byla mj. garantem projektu Zdravá strava v mateřské škole. Cílem projektu bylo informovat rodiče o zdraví prospěšných potravinách, včetně praktických ukázek, jak tyto potraviny zařadit do jídelníčku dětí. Dále zde pořádám pravidelné přednášky o stravování dětí. 
 
Vedu odborné poradenství pro maminky. Nejčastěji jim pomáhám s prvními příkrmy a učím je vytvořit zdravý jídelníček pro jejich nejmenší.  Pořádám přednášky v mateřských centrech na téma výživa dětí, kojení a první příkrmy.
 
Pořádám praktické kurzy zdravého vaření.
 
Pomáhám lidem najít jejich vlastní cestu je zdraví a zdravému životnímu stylu formou individuálních konzultací.
 
Zdraví je cesta, ne místo, kam máme dojít!
 

 

 

 
 
Tereza Bicanova Prvni lzicka s usmevem