Radka Schillerová

Jmenuji se Radka Schillerová a miluju podporovat rodiče na jejich cestě s dětmi. 

Po narození mého prvního dítěte, jsem si kladla spoustu otázek. Jestli se mám řídit zaručenými pravdami minulých generací nebo svou intuicí. Jestli to, co dělám, může pozitivně či negativně ovlivnit budoucí život mého dítěte a jak? Jsem dobrá máma? Otázek bylo nekonečně mnoho a já nepřetržitě na všechny hledala odpovědi. Byla jsem zahlcena protichůdnými radami a informacemi. 

Chtěla jsem vědět, jak své dítě vychovat bez zbytečných slz, nepochopení a stresu. Jak zvládnout mateřství, partnerství i domácnost. Jak se udržet v psychické kondici a nezbláznit se z toho. Věděla jsem, že to chci dělat jinak, ale nevěděla jsem jak. 

Rodičovství se pro mě stalo životní zkouškou.

Abych se mohla stát průvodcem svých dětí, musela jsem se především poprat sama se sebou. Začít si znovu věřit. Najít správný směr své cesty. Rozpoznat a přestat používat vzorce chování, které mne omezovaly v osobním rozvoji a jiném pohledu na mateřství. Naučit se řešit i konfliktní situace v klidu, s nadhledem, pochopením a láskou. Změnit způsob komunikace.

Nastartovala jsem svůj osobní rozvoj.

Vzteklé scény, emoční bouře a nezvladatelné situace mých vlastních dětí jsem přijala jako možnost podívat se do svého nitra. Mohla jsem zjistit, proč reaguji, jak reaguji. Co ve mně jejich vztek vyvolává. Poznat svoje spouštěče.

Je to neustálý proces. Aktuálně se ocitám na cestě bezpodmínečné lásky a přijímání svých dětí jako jedinečných bytostí. Jak říká moje oblíbenkyně Amaya de Miguel: „Pomožme dětem stát se svojí nejlepší verzí“.

Velice rezonuji také se slovy Thomase Gordona: „Přijmout druhého člověka takového, jaký je, je důležitým faktorem pro založení vztahu, v němž druhý může růst, rozvíjet se, činit konstruktivní změny, učit se řešit problémy, stát se produktivnějším a kreativnějším, naplnit svůj potenciál.“ 

Buduji si s dětmi harmonický, přátelský a vyvážený vztah plný lásky. Což neznamená, že občas neudělám přešlap nebo na své cestě zabloudím. Dokážu se podívat zpět, omluvit se a hledat jiné lepší cesty. 

Momentálně se nejvíce věnuji seminářům, kde učím rodiče skutečně NASLOUCHAT dětem. 

Jestli vás zajímá, proč vedu kurzy  pro rodiče, mrkněte na odkaz níže.

Radka Schillerova vychova bez porazenych